Yaani Türkiye Arama Motoru

Turkcell’in yeni tanıttığı yerli arama motoru olan yaani sayesinde değerleniyoruz.logosu nazar boncuğu tercih edilen arama motoru her açıdan türkiyeyi temsil ediyor. Dilimizden Anlayan Türkiye’nin Arama Motoru mottosu ile çıkışını gerçekleştiren Yaani, iOS ve Android platformlarındaki yerini aldı.

Yaani ile arama yapma, uygulamanın barındırdığı API’lar sayesinde çok keyifli. Örneğin; Yaani uygulamasında “Filmler” diye arama yaptığınızda, uygulama otomatik olarak konumunuzu belirliyor ve etrafınızdaki sinemalarda olan filmleri sizlere gösteriyor. AccuWeather API’ı sayesinde “Hava Durumu” diye arama yaptığınızda yine konum tabanlı hava durumu bilgilerine doğru bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Yaani ile arama yaptığınızda, bu aramayı haberler, görseller ve haritalar üzerinden de gerçekleştirebiliyorsunuz. Yaani’nin Harita altyapısı olarak Here’i kullandığını belirtelim.

Oldukça hızlı arama yapan Yaani, Türkçe sayfaları arama sonuçlarında öne çıkarması ile bizlerden artı puan almayı başarıyor. Turkcell, Yaani uygulamasında kullanıcılarına bir jest yapıyor ve arama yaparken internet kotasındanharcama yapılmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir