Çerçevesiz ekranlı Xiaomi Mi A1

Çerçevesiz ekranlı muhteşem telefon Xiaomi Mi A1 duyuruldu.Android One programına dahil olduğu için Android güncellemelerini en kısa sürede alacak telefon, bu anlamda donanımı kadar yazılım desteğiyle de iddialı olacak.Çerçevesiz ekranıyla öne çıkacak telefon hakkında ne yazık ki tanıtım tarihi veya fiyat gibi bilgiler henüz belirsiz.

Intel Coffee Lake işlemciler Geliyor!

İşlemci devi olan intel yeni serisi intel coffe lake çıktı.Intel 8. Nesil Coffee Lake işlemciler tamamen gün ışığına çıkmış durumda. Core i3, Core i5 ve Core i7 işlemciler hem kilitli hem de kilitsiz versiyonlarla sunulacak. Özellikle de Core i5 ve Core i7 modellerinin 6 çekirdek ki bu i5 için bir ilk, Core i3 modelinin ise ilk kez 4 çekirdek ile geleceğinin altını çizelim.

iPhone 8 Dayanıklılık Testi

iPhone 8’in ekranı uygulanan çizilme testi sırasında beşinci seviyeye kadar çiziklere karşı dayanıklılık gösterirken, sonrasında diğer amiral gemisi akıllı telefonlarda olduğu gibi mukavemetini kaybediyor. Günlük kullanımı göz önünde bulundurduğumuzda, cihazın çizilmeye karşı oldukça dayanıklı bir ekrana sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. iPhone 8’in safir cam kullanılan arka kamerası dayanıklılık konusunda hayal Continue Reading

Sanal Gerçeklik Destekli Chrome Ortaya Çıktı!

Bugün Chrome geliştirme ekibinden François Beaufort’un Google+ üzerinden paylaştığı içerikte tarayıcının VR destekli özelliklerinin test edilmeye hazır olduğu ifade edildi. Chrome versiyon numarası 61’den itibaren kullanıcılar artık web siteleriyle sanal gerçeklik ortamında etkileşebilecekler. Telefonunuzu Daydream VR’ın içine yerleştirdikten sonra tüm standart içerikleri ve WebVR destekli siteleri geniş bakış açısıyla deneyimleyebileceksiniz.

Twitter’ın internet sitesinde büyük yenilik!

Sosyal medya olan Tiwtter internet sitesine büyük yenilik yaptı. Kullanıcı deneyimini artırmak için çalışmalar yapan yapan Twitter, geçtiğimiz aylarda mobil cihazlar için aktif hale getirdiği gece modu özelliğini bu kez internet sitesinde kullanıma sundu!Kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik hamleler yapan ve geçtiğimiz dönemde tasarımında ciddi değişikliklere giden Twitter, bir yıl önce Gece Modu özelliğini mobil cihazlar için kullanılabilir hale getirdi.

Sony Xperia X için Sailfish X satışa ne zaman sunulacak!

Sony Xperia X akıllı telefonlar için Sailfish X adını verdiği mobil işletim sistemini tamamladı ve çok yakında kullanıcılar Sailfish X satın alma olanağına sahip olacak. Şaşırtıcı bir şekilde Jolla, Sailfish X’i parayla satma yoluna giderken, 11 Ekim tarihinde telefonunuza yükleyebileceğiniz imajın dağıtımına başlanacak mobil işletim sistemi için talep edilen ücret ise 49.90 avro.

S-Pen’in dijital imzası e-ticaret pazarında yeni talepler oluşturacaktır!

Samsung’un dijital imza geliştirme çalışmaları Galaxy Note 5 ile başlamıştı. Güvenliğin yeni S Pen işlevselliği üzerinde daha büyük bir odak noktası olacağı düşünülüyor. Ancak imzalanmış belgeleri fiziksel olarak yazdırma gereksiniminin ortadan kaldırılması gerekiyor. The Investor raporunda S Pen’in geliştirilmesine yardım eden Samsung’un Japon ortağı Wacom’un yalnızca Galaxy Note telefonları için stylus kalem kullanımına odaklanacağını belirtiyor.