Honda Civic C Sütunundaki Göçük Problemi

Honda’nın 10. nesil fc5 kasa Civic modeli ilk defa turbo beslemeli motoruyla ve sıra dışı tasarımıyla piyasaya iddialı bir giriş yapmıştı. Bu iddialı girişi satışlarını da olumlu etkilemişti. Yeni nesil Civic bu aralar başka bir konuyla gündemde. Sedan modellerinin C sütunlarında satış sonrasında oluşan göçükler kullanıcılarının büyük problemi oldu. Üstelik bayilere şikayete giden kullanıcılar bu göçüklerin kullanıcı hatasından kaynaklandığı cevabıyla karşı karşıya kaldı.

Bugün (14.10.2017); müşteri şikayetleri üzerine Honda Türkiye’den yazılı bir açıklama geldi. Honda’dan yapılan açıklamada “Söz konusu araçlarla ilgili detaylı bir teknik inceleme ve araştırma devam etmekte olup, bir sonuca varıldığında bilgiler muhatapları ile derhal paylaşılacaktır” ifadeleri yer aldı

Hatchback modellerin de bu sorunla henüz karşılaşan olmadı.
Nedir Bu Honda Civic FC5 Göçük Sorunu?
Olayın aslı şu: Siz bayiden gidip sıfır kilometre Yeni Honda Civic alıyorsunuz ve aradan kısa süre geçmeden C sütununda göçme oluyor. Kendi kendime mi? Evet, bu anlattığım kendinden gerçekleşiyor. Bu sorundan dolayı yetkililerle görüşüyorsunuz ve onlarda sizden kaynaklı olduğunu söylüyor. Bu çok ama çok can sıkıcı bir durum. Türkiye’de FC5 sahipleri bir araya toplanıp seslerini duyurmaya çalışıyor ama Honda Türkiye sessiz kalıyor. Onlardan gelen yorumları okudum. Bilir kişi değilim ama bu araçlardaki göçük sorunu kullanıcı kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Hadi birinde ikisinde olsun, hepsi mi araçlarına zarar veriyor? Bu akla yatkın değil. FC5 kasa Civic’lerin aşağıdaki fotoğraflarda belirtilen yerlerde oluşan sorunlar fabrikasyon hata olduğu bariz şekilde görülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir